12.08.2011 wykoleił się pociąg pasażerski w pobliżu miejscowości Baby (k. Piotrkowa Tryb.). Nasza jednostka, jak wiele innych z Naszego regionu wzięła udział w akcji ratowniczej. Pociąg osobowy składający się z 4 wagonów, relacji Warszawa - Katowice, którym podróżowało ok. 300 pasażerów, wypadł z szyn i uderzył w nasyp kolejowy. Lokomotywa wbiła się w skarpę i zatrzymała w poprzek torów. Wagon jadący za nią przewrócił się na bok. Trzy kolejne wagony wyskoczyły z szyn.
  Dowództwo akcji ratowniczej zorganizowane było w szczerym polu, niedaleko zabudowań wsi Kiełczkówka. Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policji co chwila lądowały lub startowały z rannymi. Poszkodowanym pomocy udzielało pogotowie i straż pożarna. Kilkadziesiąt wozów strażackich, między innymi z Łodzi, Piotrkowa, Pabianic, Tomaszowa, stało na polu wzdłuż nasypu kolejowego.

foto: Mariusz G.