Dwa pierwsze miejsca, to nasz dorobek po Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych, które odbyły się w Wadlewie. O dziwo nasza druga drużyna zajęła pierwsze miejsce, a pierwsza drużyna - drugie. Tradycyjnie jednak złoty medal pozostał w Wadlewie. Trzecie miejsce przypadło OSP Drużbice.

W tych Zawodach pech nie opuszczał naszej pierwszej drużyny. Upadek tuż przed metą i ogólnie słabszy występ w sztafecie spowodował, że znaleźliśmy się początkowo na trzecim miejscu. W bojówce było już znacznie lepiej (najlepszy czas w tych zawodach), chociaż też nie obyło się bez pomyłek. Druga drużyna wykorzystując niedyspozycję pierwszej zrobiła swoje. Bardzo dobry występ w sztafecie (najlepszy w tych zawodach) oraz dobry w bojówce wystarczył na wywalczenie pierwszego miejsca, na które w pełni zasłużyliśmy. Drużyna z Drużbic była bliska zdetronizowania naszych, jednak błąd i punkty karne w bojówce spowodowały, że znaleźli się na trzecim miejscu. Na szczęcie złoto pozostało tam gdzie jego miejsce czyli w Wadlewie.

Bardzo ważnym wydarzeniem tych zawodów był występ naszej nowopowstałej drużyny młodzieżowej. Zaprezentowali oni swoje umiejętności w konkurecji strażackiej. Nie mieli przeciwników, ale dzięki temu mogą wziąć udział w zawodach wyższej rangi.

Podczas festynu towarzyszącemu zawodom odbył się pokaz technik ochroniarskich zorganizowany przez naszych sponsorów - firmę Inwemer. Dostępne było wesołe miasteczko, oraz ogródek piwny z grillem, z którego po zawodach wszyscy chętnie skorzystali opijając zwycięstwo. Należy wspomnieć, że z naszego zaproszenia na Zawody skorzystał Senator RP - Wiesław Józef Dobkowski, który razem z naszą Panią Wójt Bożeną Zielińską wręczył drużynom nagrody.

Wyniki:
Ogólna klasyfikacja: