Zawody Gminne 2015

W dniu 23 sierpnia 2015 roku odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze.
Niestety tym razem nasza drużyna zajęła ostatnie miejsce z powodu dyskwalifikacji w ćwiczeniu bojowym.
Wpływ na ten wynik miało niefortunne zdarzenie w postaci sabotażu sprzętu OSP Wadlew. Niestety osoba "życzliwa" naszej drużynie włożyła kawałek materiału do węża ssawnego, przez co został zapchany dopływ wody do pompy.

Powyższy fakt będzie na pewno srogą nauczką dla wszystkich aby sprawdzać dokładnie swój sprzęt przed startem. Usprawiedliwiając to zaniedbanie trzeba wspomnieć, że do dziś nigdy takie niesportowe zachowanie nie miało miejsca. Nawet najstarsi uczestnicy nie pamiętają tak haniebnego wydarzenia podczas dotychczasowych gminnych zawodów. Szkoda, ponieważ trud i czas poświęcony treningom przez wielu ludzi poszedł na marne...
Dla informacji po pierwszej konkurencji sztafety, OSP Wadlew prowadził (pomimo uzyskanych punktów karnych) w klasyfikacji z 4 sekundową przewagą nad pozostałymi drużynami.
Miejmy nadzieję, że za rok odbędą się kolejne gminne zawody, wnioski zostaną wyciągnięte i będzie okazja do rewanżu.

Zwycięzcom, czyli OSP Drużbice oczywiście gratulujemy i życzymy jak najlepszego wyniku na zawodach powiatu bełchatowskiego w Szczercowie.