Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Rasach

W dniu 27.06.2010 w miejscowości Rasy odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze.
Nasza pierwsza drużyna odniosła zwycięstwo osiagając najlepsze wyniki zarówno w sztafecie i w ćwiczeniach bojowych. Za zajęcie I miejsca otrzymaliśmy od Pani Wójt okazały puchar oraz nagrodę pieniężną. Nasi druhowie wygrali również konkurencję musztry, do której stanęły tylko 2 drużyny (nasza oraz OSP Drużbice).

Drugie miejsce w zawodach zajęła drużyna z OSP Drużbice. Zgodnie z regulaminem zawodów jednostka z Wadlewa mogła wystawić tylko jedną reprezentację do zawodów. Nasza druga drużyna wystąpiła nieoficjalnie i wynik przez nią osiągnięty byłby drugim czasem tego turnieju. Jednak przepisy są nieubłagane i nasz drugi team nie został sklasyfikowany. Pozostała satysfakcja ... oraz nagroda prywatna przewodniczącego rady gminy drużbice.
Odbyły się również zawody dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Nasza wadlewska młodzież jako jedyna wystąpiła w konkurencji. Zaprezentowali oni swoje umiejętności w konkurecji strażackiej. Nie mieli przeciwników, ale zebrane doświadczenia na pewno zaprocentuje w przyszłych zawodach na szczeblu powiatowym, a może i wojewódzkim.

Ogólnie imprezę można uznać za udaną. Po zawodach odbył się festyn. Dla dzieci największą atrakcją było wesołe miasteczko, a dorośli mogli skorzystać z ogródka piwnego. Każdy mógł spróbować wojskowej grochówki, a nasza OSP zorganizowała ucztę grillową.