Przekazanie 1 % podatku jest proste i nic Cię nie kosztuje.

Aby móc przekazać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz organizacji pożytku publicznego, wystarczy tylko wypełnić kilka pól w zeznaniu rocznym za rok 2014. Dotyczy to deklaracji podatkowych: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38. W wymienionych wnioskach podatnik winien wskazać organizacje pożytku publicznego poprzez podanie jej nazwy, numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego oraz kwotę do przekazania na rzecz tej organizacji.
Przekazując swój 1 % podatku na rzecz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, możesz pomóc swojej jednostce OSP. Wystarczy wypełnić deklarację zgodnie z podanym wzorem:

Wystarczy, że wpiszesz NR KRS 0000116212 do swojej deklaracji podatkowej w polu nr 131:
Następnie w polu 133 "Cel szczegółowy 1%" należy wpisać konkretną jednostkę OSP, której przekazujemy kwotę 1% podatku, czyli:
OSP Wadlew, Wadlew 82, 97-403 Drużbice woj. łódzkie

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wadlewie pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą działalność 1% podatku rozliczając się za rok 2013 i poprzednie.